“SANATA YANSIYAN”

EL SANATLARI ve RESİM YARIŞMASI

Yarışma Katılım Koşulları:

 1. Yarışmaya Seçici Kurul Üyeleri ve birinci derece yakınları katılamazlar.
 2. Yarışmaya 15 Temmuz'un millî ve manevi ruhunu yansıtan Yağlı Boya Resim ve Nakış Teknikleri (Türk İşi, Hesap İşi, Tel Sarma, Antep İşi, Suzeni, Tel Kırma, Kanaviçe, Maraş İşi, Makine Nakışı) sanatlarının biriyle çalışılmış el sanatı eserleri katılabilir.
 3. Yarışmaya katılan eserlerden Yağlı Boya Resim ile yapılanlar kendi içerisinde, Nakış Teknikleri (Türk İşi, Hesap İşi, Tel Sarma, Antep İşi, Suzeni, Tel Kırma, Kanaviçe, Maraş İşi, Makine Nakışı) ile yapılanlar kendi içerisinde olmak üzere 2 alanda eserler değerlendirilecek ve 2 alanda ödüller verilecektir.
 4. Yarışmaya katılacak sanat eserinin daha önce hiçbir yarışmada ödül almamış veya herhangi bir yerde sergilenmemiş olması gerekmektedir.
 5. Her yarışmacı yarışmaya bir eserle katılabilir.
 6. Yarışmaya katılacak eserin tablo boyutu en küçük 35x50 cm, en büyük 50x70 cm olmalıdır.
 7. Yarışmaya katılacak eser çerçevesiz olacaktır.
 8. Değerlendirmenin objektif olması için yarışmacılar eserlerine isim, rumuz, kod, numara yazmamalı, imzalarını atmamalıdır.
 9. Yağlı boya resim ile yarışmaya katılacak olan yarışmacılar eserlerini tuval üzerine çalışmalıdır.
 10. Yarışmaya ikâmet adresi Kayseri olan veya Kayseri'de eğitim – öğretim gören 18 yaşından büyük bütün bireyler katılabilir. (En az 18 yaşından gün almış olmak gerekmektedir.)
 11. Yarışmacılar eserlerini KAYMEK tesislerimizden herhangi birine katılım formunu doldurarak elden teslim edeceklerdir. Posta, kargo veya kurye şirketleri aracılığıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 12. Yarışmacılar başvuru ve teslim bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalıdır. Yanlış bilgi veya beyandan Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve KAYMEK A.Ş. sorumlu değildir.
 13. Yarışmaya katılan eserlerin her türlü yayın hakkı Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne ve KAYMEK A.Ş.ye aittir. Yarışmacılar, eserlerinin bir telif hakkı iznine gerek kalmaksızın Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve KAYMEK A.Ş. tarafından TV, radyo, internet, sosyal medya, kitap, dergi, gazete gibi yayın organları ile yazılı, görsel, duysal mecralarda ve sergilerde kullanılmasını kabul etmiş sayılır.
 14. Yarışmaya katılan eserler KAYMEK tarafından sergilenecektir. Eser sahibi yarışmaya başvurarak eserinin sergilenmesine izin vermiş demektir, ek bir izin alınmayacaktır.
 15. Sanat eseri, özgün ve başvuru yapan kişinin çalışması olmalıdır. Alıntı ve kopya edilerek yapılan eserlerden doğacak her türlü telif hakkından başvuru yapan kişi sorumludur.
 16. Başvurular 30 Haziran 2021 tarihinde saat 17.00'de sona erecektir. Bu tarihten sonra başvuru kabul edilmeyecektir.
 17. KAYMEK A.Ş. yarışma kurallarını değiştirme veya kaldırma hakkına sahiptir.
 18. Yarışmaya katılanlar jürinin kararını kabul eder.
 19. Yarışmaya katılan bireyler “Yarışma Katılım Koşullarını” kabul etmiş sayılır. Yarışma katılım koşullarını taşımayan adaylar elenecektir.

Başvuru Yap